Domů Zdraví Jak dodat zpět pleti hydrataci

Jak dodat zpět pleti hydrataci

-

Nezdravá životospráva, pobyt ve znečištěném prostředí, kouření, alkohol, stres, ale také příliš přehnaná péče o naši pleť ji může vysušovat. Známe přece to přísloví – méně je někdy více. Jaké jsou příznaky toho, že je naše pleť vysušená a co dělat pro to, abychom ji měli opět lesklou, napnutou a bez známek předčasného stárnutí?

Známky vysušené pleti

Pleť může být mdlá a zašedlá, po probuzení nás mohou trápit kruhy pod očima. Je zbavena funkce zbavování se vnějších odumřelých buněk, které mají našedlý tón. Dehydrovaná pleť je pro okolní pleť mastná, vy však cítíte známky pnutí. Po koupeli máte pocit, že pleť potřebujete okamžitě namazat krémem. Dehydrovaná pleť nedokáže udržovat vlhkost. Naopak produkuje více mazu, čímž se snaží nahradit vodu a vytvořit na pleti jakousi krustu, aby zabránila další ztrátě vody. Pleť může svědit a mohou se na ní vytvářet šupinatá místa. Pod očima můžete nacházet tvořící se jemné vrásky.

Jak pleti navrátit hydrataci vnější péčí

Pleť potřebuje jemnou čistící péči bez obsahu alkoholu. Vyhledávejte krémy určené k řešení vašeho problému a snažte se najít takové, které jsou zároveň bez parfemace. Nadbytečné látky by mohly citlivou pleť nadále dráždit, dokud nebude znovu hydratovaná. Kromě hydratačních krémů je možné používat také hydratační masky.

Vnitřní výživu neopomínejte

Pro krásnou a zdravě vypadající pleť je nutná také kvalitní vnitřní výživa. Tu zajistíte zdravou stravou a také doplňky stravy s obsahem kolagenu a kyseliny hyalurovoné.

Kyselina hyaluronová má tu vlastnost, že na sebe dokáže vázat vodu a postupně ji uvolňovat. Její užívání je výborné kombinovat s kolagenem. Kolagen podporuje účinky kyseliny hyaluronové.

Kolagen s kyselinou hyaluronovou pro vnitřní užití naleznete v podobě kapslí nebo prášku. Práškovou formu můžete snadno dávkovat pomocí přidané odměrky. Doplněk stravy je možné smíchat s vodou a vypít.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek