Domů Pro Ženy Našli jste pravou lásku? 4 znaky, které podle psychologů naznačují, že zůstanete...

Našli jste pravou lásku? 4 znaky, které podle psychologů naznačují, že zůstanete spolu navždy

-

To chce každý, zůstat spolu navždy. Nejde jen o frázi a pěkný verš, ale společné přání každé nově zamilované dvojice. Navzdory prvotnímu nadšení, že jste našli svého dokonalého partnera do kočáru, do vozu, života i postele, se mnoho očekávání končí zlomeným srdcem. Psychologové našli znaky, které naznačí, že vaše láska může být právě ta vysněná.

MaM 28.09.2021 15:00 láska, vztah, muž a žena, partneři Foto: Shutterstock
První láska je málokdy poslední, ale všichni tak trochu chceme, aby jí byla.
Připomíná vám první lásku

První láska je málokdy poslední, ale všichni tak trochu chceme, aby jí byla. I proto z výzkumu psycholožky Susan Andersen vyplývá, že pokud najdete partnera, který se značně podobá vaši první lásku, je možné, že to bude vaše konečná stanice. „Část našeho mozku totiž neustále hledá partnery, kteří se podobají na první lásku a pokud je najde, nechce se jich vzdát,“ říká. Občas to může být problém a důvod, pro který si ženy vybírají neustále stejně „nevhodných partnerů. Na to radí najít si psychologicky zralejšího partnera, který však bude mít rysy pravé lásky.

Láska je pro vás hodnotou

Doktorka Nancy Kalish je profesorka psychologie na Kalifornské státní univerzitě v Sacramentu a tvrdí, že vztah, který vytrvá, nebere lásku jako něco co vzniká samo, ale co je výsledkem vás dvou. To znamená, že na lásku nedíváte jako na dárek, který dostanete, ale jako na společné dílo, které vytváříte celoživotně. Pokud nebudete mít neustále představu o tom jaká láska má být a není, ale naopak každý den se přičinil o to, abyste pro sebe vytvořili krásné chvíle, je to vztah, který se nikdy nemusí vyčerpat.

láska, vztah, muž a žena, partneři
ČTĚTE AJ
Opravdu někomu může vadit váš šťastný vztah? Ano! Zjistíte to takto
Podpora vzájemné osobnosti

Každý do vztahu vstupuje jako osobnost, ale ve špatném vztahu jedna osobnost jakoby chtěla vítězit nad tou druhou. Nancy Kalish si všímá, že to je začátek konce. Přestože se mnohým ženám líbí dominantní muž, nevydrží ve vztahu, ve kterém nebudou respektovány jejich potřeby. Alespoň ne dlouhodobě. Proto má největší šanci vydržet vztah, kde oba partneři sice budují společný život, ale podporují osobnostní růst i své polovičky.

Nepotřebujete spolu mluvit

Des z trapného ticha na prvním rande zažil asi každý. Na druhé straně psychologové svorně přikyvují, že tam, kde je potřeba neustále něco říkat, nekvete pravá láska. Dokážete být spolu jen tak? Držet se za ruku a vnímat sami sebe, svět kolem sebe a nepovažovat tiše za trapné, ale za příjemnou kulisu vaší lásky? Budete šťastní. Protože ne vždy je třeba využívat slova. Někdy musí mluvit činy a srdce. To je pro dlouhodobé vztahy absolutním základem.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek