DomůRady a NávodyTipy, triky, nápady: Pošírování kuřecího

Tipy, triky, nápady: Pošírování kuřecího

-

Pošírování znamená, že se něco vaří aniž by to vřele. K vaření tedy dochází pod bodem varu, tekutina pouze občas „zabublá“.

magazín Vařečka 03.09.2019 14:30 kachna, drůbež Foto: Shutterstock
Pečení kachny i ​​husy vyžaduje dostatek času.
Tento zdravý způsob přípravy se může uplatnit například i při kuřecích nudlích, přičemž bychom měli sledovat, aby byla tekutina dobře ochucená (minimálně alespoň osolená), aby v ní maso nebylo příliš dlouho a abychom měli stranou připravenou nějakou omáčku, se kterou pak maso budeme podávat. Kuřecí prsa třeba nakrájet na nudličky a připravit 1 litr ochucené vody – kromě soli můžeme přidat koření, čerstvé bylinky, citron, citronovou trávu, plátky kořenové zeleniny, či hlt vína. Do vroucí vody pak vhodíme nudličky masa, promícháme, zakryjeme a odstavíme nebo udržujeme na zcela minimálním plameni. Po několika minutách třeba zkontrolovat, zda už je maso uvařené naskrz. Pak ho stačí vylovit z lázně a podávat například do salátu, s kuskusem, s rýžovým salátem, vždy však s nějakým studeným nebo teplým dresinkem. Zbytek aromatického koupele netřeba vylévat, ale použít jako vývar do polévky, rizota nebo do omáčky.

Kachna i husa potřebují čas

Při pečení kachny i ​​husy třeba zapomenout na rychlé pečení, obě vyžadují čas, trpělivost a nízkou teplotu v troubě, aby bylo maso krásně měkké a přitom šťavnaté. Kachnu můžeme dát péct i přes noc, a dopékat při vyšší teplotě, aby se vytvořila křupavá kůrka. Koupena kachna může připadat velká, ale pomalým pečením pustí hodně masti.

ČTĚTE VÍCE O nápad a řadách
Tipy, triky, nápady: Skvělé menu s přáteli
Tipy, triky, nápady: Skvělé menu s přáteli

Tipy, triky, nápady: Není nad čistou vodu
Tipy, triky, nápady: Není nad čistou vodu

Tipy, triky, nápady: Kouzlo domácího voňavého cukru
Tipy, triky, nápady: Kouzlo domácího voňavého cukru

Tipy, triky, nápady: Čištění grilu na dřevěné uhlí
Tipy, triky, nápady: Čištění grilu na dřevěné uhlí

Pozor na suchou krůtího

Při vaření krůtího masa si třeba dát pozor, abychom ho neuvařily příliš. Maso je pak vyschlé a kromě toho je citlivé i na časté změny teplot, proto jej uchováváme v chladu a do tepla jej vybíráme těsně před úpravou. Chuť masa silně ovlivňuje způsob, jakým byla krůta chována a krmena, snad nejlepší je ze dvora.

Famózní bažantů vývar

Skelet z bažanta nevyhazujeme, dostaneme z něj famózní vývar. Po oddělení prsou a stehen zůstane skelet a křídla na vývar, jehož příprava je podobná jako při práci s kuřetem. Kosti s masem se vkládají do studené vody, přidat třeba hned i koření na zvěřinu – ke klasické kombinaci nového koření, pepře a bobkového listu se přidává i jalovec.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek