Domů Pro Ženy Šťastné ženy, které muži nepodvádějí, mají společnou jednu vlastnost!

Šťastné ženy, které muži nepodvádějí, mají společnou jednu vlastnost!

-

Někdy nezáleží na tom, co uděláte, spíše na tom, co neuděláte. Můžete se doslova rozdat do poslední tečky a partner i tak bude přesvědčen, že životní štěstí najde jinde. Šťastné ženy, které si navíc dokáží ohlídat partnera, mají jedno společné. Sebeúctu.

Těšte se z maličkostí a važte si sebe i to, co máte.
Štěstí je věcí postoje
Britská psycholožka Sabina Vatter podrobila několik stovek žen ve věku od 20 do 45 let testu, aby zjistila, co je důležité pro šťastný vztah a věrnost partnera. Výsledky byly více než zajímavé. Až 20% žen bylo vdaných a 71% žilo ve stabilním vztahu. Ty, které se cítili šťastné a partner je nevyměnil za jinou, neměli štěstí na lepších mužů než ostatní. Jednoduše se cítili spokojené samy se sebou. Ty, kterým se vztahy časem rozpadly, měli mnohem menší sebeúctu.

Štěstí i vztahy si sabotovat sami
Sabina Vatter udělala výzkum v roce 2013, ale jeho závěry jsou platné dodnes. Spokojenost se vztahem stoupala přímo úměrně tomu, jak byly ženy spokojeny samy se sebou. Vždy je možnost vypadat lépe. No neberte to jako prohru, ale jako výzvu. Nepodceňujte se, a nevyvolávejte v partnerovi pocit, že jste horší než ostatní. protože pak tento odkaz dříve či později infikuje i jeho myšlení. Proč by měl zůstávat s takovou, která je horší než jiné?

Nespokojenost se nabaluje jako sněhová koule
Sabina Vatter upozornila ještě na jeden velmi závažný fakt. Nespokojenost se sebou je jen začátek. Časem mění psychiku člověka. Přetavuje se do špatné nálady, deprese a úzkosti. Člověk přestává mít pocit štěstí. Přidávají se i spory, co negativní pocity ještě znásobuje. Partner vnímá, jak se mu žena, kterou miloval mění před očima na hromádku negativní energie. Pokud nezabírá nic, ani jeho prosby, slova, skutky a povzbuzení, nebude bojovat navěky s větrnými mlýny.

Začněte být spokojeny
Nic není ideální. No Sabina Vatter radí, abyste každý den zhodnotili to hezké na vás i kolem vás. S čím nejste spokojená, začněte to měnit, ale nečekejte výsledky okamžitě. Těšte se z maličkostí a važte si sebe i to, co máte. Nehledejte dokonalého partnera. Paradoxně stačí, abyste byli spokojená sama se sebou a ostatní se vylepší samo od sebe.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek