Domů Rady a Návody Víte s jistotou, že vaše stěrače nepotřebují výměnu?

Víte s jistotou, že vaše stěrače nepotřebují výměnu?

-

Jednou za rok je nutné zkontrolovat stav stěračů na svém vozidle. Mimo toho, že vyměníte olej, podíváte se na stav karoserie a čistoty interiéru i exteriéru, je také důležité znát stav stěračů. Pokud neodvádí svou funkci správně, je čas je vyměnit. A to především po působení zimních podmínek, po kterých stěrače dostávají opravdu zabrat. Nyní si řekneme, kdy je třeba stěrače vyměnit a jak vybrat ty správné. 

Jak často a proč měnit stěrače

Důvod, proč měnit stěrače, je velmi jednoduchý. Ty, které nebyly dlouho měněné, jsou ve špatném stavu, což jistě jednoduše poznáme. Špatně stírají, zanechávají šmouhy, mokré pruhy, a když jsou zpuchřelé, špatně stírají. Ztvrdlé zase špatně přilnou ke sklu. Což má negativní vliv nejen na viditelnost, ale také na bezpečnost. Jízda se špatnými stěrači za silného deště a ještě k tomu ve tmě, patří k hazardní jízdě. 

Správný čas pro výměnu stěračů je na jaře. Pokud své auto garážujete a vyjíždíte s ním párkrát do měsíce, stěrače můžete měnit klidně i jednou za dva roky. Samozřejmě záleží na kvalitě koupených stěračů. Obecně je tedy jaro vhodné pro výměnu. Určitě je dobré stěrače během roku sledovat a pokud se uvolňují malé kousky, nerozhodujte se a urychleně je vyměňte, ať vám nepoškodí sklo.

Výběr stěračů

Jakmile se rozhodnete pro nákup stěračů, nekupujte ty, které jsou podezřele levné. Jejich guma může mít o mnohem kratší životnost, a tak by nemusela vydržet celý rok. Nakonec byste utratili tolik peněz, co za značkové stěrače.

Vhodné je koupit stěrače přímo na váš model vozu a značkové. Zde máte jistotu jak velikosti, tak i výdrže. Nejvhodnější je tedy navštívit kvalitní eshop s autodoplňky, kde najdete vše hezky přehledně a budete mít možnost i filtrování, které vám ulehčí hledání.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek