Domů Blog

Víte s jistotou, že vaše stěrače nepotřebují výměnu?

0

Jednou za rok je nutné zkontrolovat stav stěračů na svém vozidle. Mimo toho, že vyměníte olej, podíváte se na stav karoserie a čistoty interiéru i exteriéru, je také důležité znát stav stěračů. Pokud neodvádí svou funkci správně, je čas je vyměnit. A to především po působení zimních podmínek, po kterých stěrače dostávají opravdu zabrat. Nyní si řekneme, kdy je třeba stěrače vyměnit a jak vybrat ty správné. 

Jak často a proč měnit stěrače

Důvod, proč měnit stěrače, je velmi jednoduchý. Ty, které nebyly dlouho měněné, jsou ve špatném stavu, což jistě jednoduše poznáme. Špatně stírají, zanechávají šmouhy, mokré pruhy, a když jsou zpuchřelé, špatně stírají. Ztvrdlé zase špatně přilnou ke sklu. Což má negativní vliv nejen na viditelnost, ale také na bezpečnost. Jízda se špatnými stěrači za silného deště a ještě k tomu ve tmě, patří k hazardní jízdě. 

Správný čas pro výměnu stěračů je na jaře. Pokud své auto garážujete a vyjíždíte s ním párkrát do měsíce, stěrače můžete měnit klidně i jednou za dva roky. Samozřejmě záleží na kvalitě koupených stěračů. Obecně je tedy jaro vhodné pro výměnu. Určitě je dobré stěrače během roku sledovat a pokud se uvolňují malé kousky, nerozhodujte se a urychleně je vyměňte, ať vám nepoškodí sklo.

Výběr stěračů

Jakmile se rozhodnete pro nákup stěračů, nekupujte ty, které jsou podezřele levné. Jejich guma může mít o mnohem kratší životnost, a tak by nemusela vydržet celý rok. Nakonec byste utratili tolik peněz, co za značkové stěrače.

Vhodné je koupit stěrače přímo na váš model vozu a značkové. Zde máte jistotu jak velikosti, tak i výdrže. Nejvhodnější je tedy navštívit kvalitní eshop s autodoplňky, kde najdete vše hezky přehledně a budete mít možnost i filtrování, které vám ulehčí hledání.

Těžké životní období může zanechat ve tváři mnoho různých změn

0

Nikdo netuší, co ho na životní cestě čeká. Častokrát je trápení tak silné, že to zanechá jisté nevzhledné rysy, na které je bohužel každí kosmetika krátká. Není ovšem třeba zoufat, vždyť dnešní doba je plná technologií a produktů, které pomohou řešit i to, co se na první pohled jeví jako neřešitelné.

Odborné konzultace mají vždy řešení

Na tváři je na první pohled vidět, když člověka něco trápí nebo když má pro změnu radost. Když ale přestane pokožka sloužit, tak to rozhodně neznamená konec světa. V dnešní době umí totiž specialisté udělat divy a zázraky, aniž byste u toho museli nějak trpět. A věřte tomu, že když zažijete jednu výraznou změnu, tak do druhé rovnou zamíříte, protože vám to dodá jistou energii. To vše umí udělat na klinice estetické medicíny v Praze. Jen si představte, přijdete s vrásčitou tváří a vráskami, které vám do obličeje vepsal sám život. A odcházet budete mladší, usměvavější a plní plánů a ideálů. A za vším stojí aplikace vstřebatelných dermálních nití. Existuje několik verzí, ale ošetřující lékař s vámi probere všechny možnosti a doporučí to nejlepší pro vás.

Nitě Aptos

Pokud si zvolíte tuto verzi niťového liftingu, poté nitě Aptos mají velmi efektivní účinek a efekt vypnuté pokožky vydrží v řádu i čtyř let. Skutečně není zapotřebí ani skalpelu nebo hospitalizace, protože tato metoda se provádí za pomoci tenkých jehel a zasahuje se přímo do povadlých míst. Ač se to může jevit jako neuvěřitelné, tak kolem mezonití dochází k opětovnému výskytu kolagenu. Ten vytvoří novou síť pevné tkáně a v podstatě tak vyplní vrásčitou pokožku.

Další nové technologie, které rovněž pomáhají

Výhodou dnešní doby jsou velké možnosti, jak dosáhnout skvělých výsledků, a to platí například i při zvětšení rtů. Každý, kdo se potýká s těmito problémy, tak má šanci velmi jednoduchým zákrokem na výraznou změnu. Výplň rtu tvoří kyselina hyaluronová a modelace rtů pod rukou odborníků se vždy vytvaruje do patřičných rysů, které budou odpovídat obličeji. A pomoc se zde nalezne i pro ty, kterým oční víčka začala klesat a ovlivňuje to jejich zrak. Vítězství přichází v podobě plastiky očních víček. Obličej je rázem úplně jiný a trefně by se dal označit jako vyměněný.

Co říkáte na spojení zábavy, relaxu a pozvednutí sebevědomí? Víme jak na to

0

Když člověk udělá něco pro své zdraví, tak má z toho zajisté dobrý pocit. To nemluvě o tom, když se objeví něco, co mu bude připomínat vyšší věk. V současné době jde ale skutečně velmi efektivně zatočit s přibývajícím věkem a cítit se o pár let mladší.

Místo, kde vám rozhodně pomohou

Možná to zní jako pohádkový příběh, ale je pravdou, že skutečně takové místo existuje, jen se musíte vydat do našeho hlavního města Prahy. Jestli někde vás budou rozmazlovat, tak to bude právě zde, v salónu krásy. Zapomeňte na myšlenky typu, že jste stejně staří a co jako se dá asi tak udělat se starou pletí. Stejně tak jako se ráno probudíte, tak i pokožka se probudí k činnosti a bude sloužit stejně tak, jako za mlada. Možná s nějakým šrámem od vrásek, ale zvládne toho hodně. Díky ní se budete cítit mladší a sebejistější. Je přirozené, aby tento proces byl na jedničku, že je lepší, když si necháte provést hloubkovou analýzu pleti a poté vám odborníci pomohou vyřešit konkrétní problém. Určitě musíte počítat s tím, že zde bude k dispozici jiná technika, než se kterou jste se doposud setkali. To například platí i pro formování postavy či její vylepšení.

Kosmetika ve hře

V tomto salónu se setkáte pouze s kvalitní kosmetikou, při které ucítíte rovnou změny. Ono není divu, jelikož převážně složení je z přírodních látek, které samozřejmě tělo s radostí přijímá. Ideální kosmetika pro ženy a muže se dá zakoupit online, tudíž je běžně dostupná pro každého a její moc nemusí pocítit jen klienti, kteří se vydali hledat pomoc v Praze. Mimochodem v těchto prostorách se zaměřují rovněž na péči o vlasy. Pokud dochází k vypadávání vlasů, tak zkušený lékař navrhne vždy efektivní řešení, které podpoří vlasovou pokožku, a vy můžete očekávat výraznou změnu.

Keratinová kúra

Možná budete překvapeni i jinou nabídkou, která je skutečně neobvyklá, ale brazilský keratin Cadiveu Brasil Cacau je jedničkou mezi službami kadeřnictví. Je vhodný pro různé typy vlasů a velmi dobře pomáhá při tvarování kadeří. Velmi si ho chválí ti, kteří musí vlasy žehlit, aby vůbec hezky vypadaly. To ale zase na druhou stranu přináší problémy, že vlasy pod vlivem vysoké teploty se ničí a pomalu ztrácí energii, tudíž z nich vyprchá snadno lesk, voda a pevnost. Po aplikaci keratinu je to jiné, navíc jako bonus vám odpadne žehlení, protože narovnané vlasy vydrží poměrně dlouhou dobu.

Jak dodat zpět pleti hydrataci

0

Nezdravá životospráva, pobyt ve znečištěném prostředí, kouření, alkohol, stres, ale také příliš přehnaná péče o naši pleť ji může vysušovat. Známe přece to přísloví – méně je někdy více. Jaké jsou příznaky toho, že je naše pleť vysušená a co dělat pro to, abychom ji měli opět lesklou, napnutou a bez známek předčasného stárnutí?

Známky vysušené pleti

Pleť může být mdlá a zašedlá, po probuzení nás mohou trápit kruhy pod očima. Je zbavena funkce zbavování se vnějších odumřelých buněk, které mají našedlý tón. Dehydrovaná pleť je pro okolní pleť mastná, vy však cítíte známky pnutí. Po koupeli máte pocit, že pleť potřebujete okamžitě namazat krémem. Dehydrovaná pleť nedokáže udržovat vlhkost. Naopak produkuje více mazu, čímž se snaží nahradit vodu a vytvořit na pleti jakousi krustu, aby zabránila další ztrátě vody. Pleť může svědit a mohou se na ní vytvářet šupinatá místa. Pod očima můžete nacházet tvořící se jemné vrásky.

Jak pleti navrátit hydrataci vnější péčí

Pleť potřebuje jemnou čistící péči bez obsahu alkoholu. Vyhledávejte krémy určené k řešení vašeho problému a snažte se najít takové, které jsou zároveň bez parfemace. Nadbytečné látky by mohly citlivou pleť nadále dráždit, dokud nebude znovu hydratovaná. Kromě hydratačních krémů je možné používat také hydratační masky.

Vnitřní výživu neopomínejte

Pro krásnou a zdravě vypadající pleť je nutná také kvalitní vnitřní výživa. Tu zajistíte zdravou stravou a také doplňky stravy s obsahem kolagenu a kyseliny hyalurovoné.

Kyselina hyaluronová má tu vlastnost, že na sebe dokáže vázat vodu a postupně ji uvolňovat. Její užívání je výborné kombinovat s kolagenem. Kolagen podporuje účinky kyseliny hyaluronové.

Kolagen s kyselinou hyaluronovou pro vnitřní užití naleznete v podobě kapslí nebo prášku. Práškovou formu můžete snadno dávkovat pomocí přidané odměrky. Doplněk stravy je možné smíchat s vodou a vypít.

Jesle na prodej: Vybírejte ze zajímavých nabídek

0

Jesle, školky a dětské skupiny nabízí skvělé příležitosti pro každého, kdo chce v tomto oboru pracovat. Online najdete řadu inzerátů, ve kterých jsou nabízeny prostory k pronájmu či prodeji, případně již celkově zařízené školky a podobně.

Jesle na prodej

Jesle na prodej jsou perfektní příležitostí, pokud se zajímáte o práci s dětmi, či hledáte možnost investice. Stačí jen pár kliknutí na webu a z pohodlí domova si můžete prohlédnout množství různých inzerátů. Čeká vás spousta nabídek, přičemž každá může nabídnout něco trochu jiného. Záleží tak pouze na vás, co přesně hledáte. Z dostupných inzerátů si však jistě vyberete.

Koupím jesle

Koupím jesle – honí se vám tato myšlenka hlavou? Pak není nic jednoduššího než podívat se na inzeráty, které najdete pod jednoduchým heslem „prodám jesle“. Práce v jeslích může být opravdu rozmanitá, ať už chcete být pouze vlastníkem, anebo se zapojit do procesu práce s dětmi. Pokud stále trochu váháte, neváhejte využít nabídky pomoci profesionálů. Získáte konzultace s odborníky, kteří s vámi proberou vše potřebné ohledně investice.

Prodám školku

Na internetu na vás čeká mnoho inzerátů, přičemž každý nabízí něco trochu jiného. Jestliže hledáte něco specifického, hledání si můžete usnadnit zadáním jasného požadavku. Inzeráty jsou přehledně seřazené a nadepsané, nabídky tedy najdete pod hesly jako je „prodám školku“ či třeba „přenechám dětskou skupinu“ a podobně. Práce v jeslích Praha i další města nabídne spolehlivě, na vás už tak je jen vybrat si tu ideální nabídku. Ať už se rozhodnete pro pronájem či nákup, nebo vytvoříte vlastní inzerát – hledám práci v jeslích.

Při hledání práce ve školce, jeslích či dětské skupině vás zaujme mnoho různých nabídek. Stačí určit si kritéria a poté vybírat ze široké nabídky.

Najděte si práci, i když máte menší dítě

0

Také byste potřebovali obohatit rodinný rozpočet o druhý klasický plat, ale víte, že vám se starostí o vašeho drobečka nemá kdo pomoct? Stejně tak nemáte peníze na to, abyste si platili chůvu, byť by to bylo na 4 hodiny denně? Velká část toho, co byste si na částečný výdělek vydělala, by šlo na pokrytí nákladů na hlídání. Naštěstí ale existují práce, které můžete vykonávat, aniž byste opustily dítko i teplo vašeho domova, vysvětluje Bc.Pavlína Navrátilová z pracovního portálu Personalistka.cz.

Nové zaměstnání, které vám bude vyhovovat

Pokud máte obstojnou gramatiku, umíte tvořit smysluplné věty, věnovaly jste se dříve různým světovým jazykům, tykáte si s administrativou, účetnictvím či jinými dovednostmi a znalostmi, snadno najdete práci, kterou je možné vykonávat z domu.

Spousta společností – certifikace firem, nechce zaměstnávat sekretářku či asistentku na plný úvazek, protože ji po celý den nepotřebuje, nemá pro ni dost práce. Právě např. toto je příležitost pro vás. Volit ale můžete spoustu dalších zaměstnání. Zaměstnavatelé poptávají i překladatelství, vypracovávání popisků na e-shopy, vyřizování e-mailů, nejrůznější administrativní činnost, účetnictví a podobně.

Pracujte, kdy se vám toho hodí radí Personalistka.cz

Nejde o žádné podvody, nemusíte se bát. Ostatně i zaměstnanci, kteří dřív chodili klasicky do práce, jsou dnes mnohem více doma na home-office. Vyhovuje to jim i zaměstnavatelům.

Pokud vám vaše dítko dopoledne a odpoledne ještě spí, můžete pracovat v tuto dobu. A samozřejmě večer, když usne, anebo odpoledne, kdy péči o něj převezme druhý rodič. Nebudete se muset stresovat v případě, kdy dítko onemocní, a vy nebudete mít hlídání. Budete celý den doma a práci uděláte ve chvílích, kdy budete moct.

Začněte se dívat po práci, kterou budete moci vykonávat z domu co nejdříve, a ulevte svému napjatému rodinnému rozpočtu. Určitě brzy najdete zaměstnání, které vám bude vyhovovat v široké nabídce inzerce práce zdarma na pracovním portálu Personalistka.cz.

Kde se vzal v naší historii karneol?

0

Karneol historicky náleží mezi vůbec první opracovávané kameny. Jsme to schopni tvrdit velmi konkrétně například díky nálezu z města Jarmo v Mezopotámii. Archeologové jej datují už do 7. tisíciletí př. n. l.

Tento objev není jediný, historikům se podařilo zdokumentovat i další příklady využívání karneolu hluboko v minulosti. Například tak se jedná o nálezy šperků z města Ur, které pocházejí z období přibližně 2500 před n. l.

Historie používání karneolu je nicméně podle některých zdrojů ještě delší. Korálky z něj se používaly už v období neolitu na území dnešního Bulharska.

Na významu tento minerál neztratil ani dnes. V dostupných pramenech se také uvádí, že jde o symbolický kámen, který se má konkrétně darovat k 17. výročí sňatku. Pokud se vám však líbí, rozhodně se neomezujte jen na tuto příležitost. Šperky s karneolem jsou okouzlující pro všechny příležitosti. Který z nich si vyberete?

Pampeliška a její léčivá síla! Víte, na co využijete kořen a na co listy či květ?

0

Pampelišku na loukách lze nalézt od dubna až do října. Pro léčebné účely lze využít kořen, listy i květy rostliny.

TASR 07.09.2021 10:00 pampeliška, sirupFoto: Shutterstock
Pro léčebné účely lze využít kořen, listy i květy pampelišky.
O příznivých účincích pampelišky se vědělo již v 10. století. Pampeliška podle RÚVZ posiluje funkce jater a žlučníku, pomáhá při zánětech a kamenech v ledvinách a močovém měchýři, stimuluje látkovou výměnu, zlepšuje chuť do jídla či účinkuje při žaludečních a střevních potížích. Používá se také při cukrovce, pomáhá při artróze a je účinná i při kožních onemocněních, jako akné či ekzém. Na sociální síti připomněl Regionální úřad veřejného zdravotnictví (RÚVZ) Bratislava hlavní město.

Za nejúčinnější část je považován kořen, protože pomáhá při trávicích potížích, zánětu jater, problémech se slezinou, žlučníkem, při žlučníkových kamenech, a při anémii. „Vědecké studie dokonce popisují účinek extraktu z kořene pampelišky na některé druhy rakovinných buněk, když po podání tohoto extraktu došlo k jejich zániku,“ přiblížil RÚVZ.

chléb, pečivo, bageta, pekárenské výrobky
ČTĚTE VÍCE
Jak správně zmrazit chléb či rohlíky? Na co si dát pozor?
V listech jsou bohatě zastoupeny vitaminy C, A, D, B a K, kyselina křemičitá a karotenoidy a množství minerálních látek, jako draslík, sodík, hliník, měď, vápník, křemík, síra a fosfor. „Pro vysoký obsah železa, pomáhají při léčbě anémie a při únavě. Přítomnost zeaxantinu a luteinu zase udržuje zrak v dobré kondici, „upřesnil RÚVZ.

Z listů je možné připravit čaj či využít je přímo do salátů a polévek. Z květů pampelišek se zas nejčastěji vyrábí med, sirup nebo čaj. Květy však nejsou vhodné k sušení. „Nápomocné jsou při léčbě onemocnění dýchacích cest a podporují vykašlávání. Můžeme ho použít nejen k léčbě, ale i preventivně, „konstatoval RÚVZ.

Od tohoto věku by měla miminka spát ve své postýlce

0

Dosud Světová zdravotnická organizace WHO doporučila, abychom nechali miminka spát první rok u sebe v pokoji, resp. v posteli, ale aktuální studie ukazuje nová zjištění.

db, Pravda 03.12.2019 15:00 dítě, miminko, Foto: Shutterstock
Miminka spí víc, když jsou ve své vlastní pokoji.
velký rozdíl
Americký časopis Pediatrics totiž publikoval studii, která tomu odporuje. Podle výsledků skupiny kolem doktora Iana Paula z Penn State College of Medicine v Pennsylvánii, miminka spí více a kvalitnější, když jsou ve své vlastní pokoji – a to ještě předtím, než mají čtyři měsíce. Pro studii odpovědělo 279 rodin, na základě toho bylo zjištěno, že miminka těchto rodin ve věku čtyř měsíců spali o celých 45 minut déle a devět měsíční děti dokonce o hodinu a 40 minut déle. A to už je co říct, o tom ví své každý jeden rodič, který má právě s bábom „noční šichtu“.

Náhlé úmrtí kojenců
Kromě toho se přišlo i na souvislost mezi klesajícím počtem náhlého úmrtí kojenců a spaním ve vlastní posteli, je to zřejmé z uvedené studie.

Proč by měly děti vyzkoušet delfínoterapii?

0

Delfín nepije vodu, nikdy nespí a dokáže používat jednu část mozku zatímco druhá odpočívá. Dokáže také zadržet dech na čtvrt hodinu, nezavadil a vidí i nad hladinou.

Martin Harvan 08.12.2019 17:00 delfínFoto: SITA / AP, Wilfredo Lee
Tvar tlamičky delfína vytváří věčný úsměv s čím každému učaruje.
O zajímavých vlastnostech těchto savců není pochyb. Kromě těchto vlastností se však pyšní i pozitivním vlivem na lidské zdraví. Více o zmíněné terapii prozrazuje v rozhovoru pro Pravdu delfínoterapeutka Zuzana Mathéová.

Jak definujeme delfínoterapiu a čím je výjimečná?
Delfínoterapia je speciálně upravený a kontrolovatelný kontakt člověka s delfínem s cílem zvýšit léčebný efekt. Je nejúčinnější metodou z animoterapií, jen deset dní delfínoterapie lze přirovnat k roku a půl hipoterapie. Delfínoterapia se označuje také jako DAT – Dolphin Assisted Therapy – terapie za asistence delfína. Má pozitivní vliv na celkovou psychickou pohodu a vyrovnanost člověka, jakož i na zvýšení kreativity a životní síly. Je to druh holistické metody pro celou rodinu. Delfín dokáže v člověku vyburcovat samoléčebné procesy.

Delfíni jsou výjimečné díky specifickému smyslovému orgánu.
Ano, jen delfíni mají unikátní smyslový orgán, sonar, přes který vysílají ultrazvukové vlny. Podle neurologických výzkumů mají tyto vysokofrekvenční zvukové vlny stimulující efekt na lidský organismus. Vlny působí zejména na nervovou soustavu – harmonizují obě hemisféry a snižují mozkovou frekvenci do hladiny alfa. Je zde možnost vytváření nových nervových propojení.

Jak tedy delfín vnímá člověka?
Delfín si klienta „naskenuje“. Vidí, zda je to žena nebo muž a vidí, co klientovi chybí, případně co je v organismu navíc a na tom místě přímo působí.

S čím lidem pomáhá a za jak dlouho se dostaví kýžený efekt?
Nejúčinnější terapie je v délce 10 dní. První změny vidět někdy již během terapií v bazénu, někdy si na ně třeba počkat několik týdnů, či měsíců. Je běžné mít výsledky do 5 měsíců. Je to čistě velmi individuální, každý klient je jiný. Vidíme zlepšení v jemné a hrubé motorice, v komunikaci, v uvolnění křečí, zlepšuje se logika a soustředění, sociální vazby, vyprazdňování, přijímání tuhé stravy, spánek i řeč.

Na jakém principu to všechno funguje?
Delfínoterapia není léčba, ale pomáhá zmírnit některé přidružené symptomy léčby a zesiluje průběh léčebného procesu. Delfín v nás dokáže podnítit samoléčebné procesy. Množství klientů chodí na delfínoterapiu každý rok opakovaně a spojují ji s rodinnou dovolenou. Mnoho klientů absolvuje dvakrát ročně terapii. Jako doplňkové terapie nabízíme alfa lehátko a zvukoterapiu tibetskými miskami a gongem (léčba zvukem, tzv. Soundhealing) i pro rodinné příslušníky. Kromě delfínoterapie nabízíme programy plavání, team buldingy, speciální programy pro seniory, delfíní show, edukativní programy, krátkodobé pobyty pro zaneprázdněné manažery jako prevenci před vyhořením v kariéře nebo v rodině.

Pro koho je speciálně určen tento druh terapie a proč?
Delfínoterapia se využívá u dětí a dospělých s diagnózami jako jsou dětská mozková obrna, autismus, Rettův syndrom, Aspergerův syndrom, PAS, Downův syndrom, ADD, ADHD, hyperaktivita, Toriello-Carey syndrom, tuberózní skleróza, mentální a pohybové postižení, poruchy učení a pozornosti, vývojové poruchy a poruchy řeči, svalová dystrofie, migrény, slinotok, koktání, fobie a úzkosti, rakovina, deprese, silné agrese, chronický únavový syndrom či syndrom vyhoření, anorexie, obsedantně-kompulzivní onemocnění.

Z uvedeného vyplývá, že cílovou skupinou nemusí být jen děti.
Cílová skupina je opravdu kdokoliv. Delfínoterapia má pozitivní vliv na celkovou psychickou pohodu a vyrovnanost člověka, jakož i na zvýšení kreativity a životní síly. Dítě by mělo mít minimálně tři roky, ale často máme děti i dva a půl roční. Nejstarší klientku jsem měla 74-letou paní, jejíž diagnostikovali tumor v koleni. Mnoho lidí chce být s delfíny z různých důvodů, ať už z důvodu plavání s nimi v rámci celoživotního snu. Jiní ho vyhledávají jako inspiraci v životě a v práci. Věk tedy nerozhoduje, důležité je absolvovat ji co nejdříve. U starších pacientů pomáhá při zlepšování Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby.

Jaký je vlastně první kontakt s delfínem, jak to vypadá v praxi?
Delfínoterapiu nabízíme Slovenské klientům celoročně v delfináriu v turecké Antalyi a ve městě Konstanca v Rumunsku, kde se dá dostat i autem pro klienty, kteří nemohou vycestovat. V bazénu s mořskou vodou se pracuje vždy s jedním dítětem a delfínem. Delfínoterapeut je v těsné blízkosti dítěte a nerozlučná spolupráce je zároveň s trenérem delfínů. K pohodlí a sebejistotě přispívá neopren a nadlehčovací opasek. Ve vodě je delfínoterapeut, jedno dítě a jeho vlastní delfín. Do vody vstupujeme z takzvané platformy, kde na nás čeká trenér delfínů, který připraví delfínů. Jako první vstupuji do vody já až pak klient.

Nejnovější články